34. Międzynarodowy Bieg Warciański. Zwycięzcą Kenijczyk Launen Kwalia

GB
Kenijczyk Launen Kwalia wygrał 34. Międzynarodowy Bieg Warciański, który odbył się w niedzielę w Kole. Najlepszym zawodnikiem z Koła był Tomasz Brett, który dobiegł do mety na 24. miejscu.

Uczestnicy 34. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego ruszyli ze startu w Lesie Rzuchowskim w miejscowości Chełmno nad Nerem. Ponad 400 sportowców miało do pokonania 10-kilometrową trasę, która biegła przez Skobielice, Powiercie, Kolonię Powiercie aż do Koła. Tutaj ulicami miasta zawodnicy dobiegli do mety, która znajdowała się w parku im. Stanisława Moniuszki.

Pierwszy, z czasem 29 minut i 37 sekund, dobiegł na metę Kenijczyk Launen Kwalia. Dwa kolejne miejsca zajęli Ukraińcy: Igor Olefirenko oraz Pavlo Veretskiy. Wśród kobiet najszybsza była Olga Ochal z Bydgoszczy.

Z zawodników z Koła najlepiej spisał się Tomasz Brett z MLUKS Triathlon, który ostatecznie zajął 24. miejsce.

34. Międzynarodowy Bieg Warciański - Zobacz zdjęcia i materiał wideo.