Wybierz region

Wybierz miasto

  KONIN - Oblężona giełda

  Autor:

  2007-10-30, Aktualizacja: 2007-10-30 10:12

  Konińską giełdę samochodowo – towarową odwiedza co niedzielę kilka tysięcy osób. Dla przyjeżdżających samochodami największym problemem jest parkowanie.

  Konińską giełdę samochodowo – towarową odwiedza co niedzielę kilka tysięcy osób. Dla przyjeżdżających samochodami największym problemem jest parkowanie.

  Giełda odbywa się na stadionie położonym na wyspie pomiędzy starym a nowym Koninem. Oprócz przyjeżdżających na giełdę samochodową, tłumy odwiedzają również targowisko rozłożone na bieżni stadionu oraz na ogrodzonym parkingu. Dla samochodów przygotowano miejsca parkingowe na utwardzonym szlaką placu. Ponadto kierowcy parkują wzdłuż wszystkich uliczek dojazdowych, a nawet na ślimaku prowadzącym ze Starego Konina na ulicę Warszwską czy na wałach przeciwpowodziowych. Praktycznie co niedziela zdarzają się konflikty, kierowcy zastawiają sobie wyjazd.

  Pan Arkadiusz przyjechał na giełdę przed 7 rano. Chciał kupić dywaniki do samochodu. – Było wolne miejsce, żadnych zakazów więc stanąłem samochodem z przyczepką. Kiedy wróciłem swe stoisko zaczął rozkładać jeden ze sprzedających. Powiedział, że wypuści mnie za 200 złotych.. Nie zgodziłem się. Więc musiałem czekać do końca handlu, z giełdy wyjechałem po 14.00 mówił.
  Kierowca wezwał policję, straż miejska. Handlujący argumentował, że jest to jego miejsce pracy i nie może teraz przerwać handlu. Policjanci byli bezsilni. Zdaniem Marka Tyrańskiego, komendanta Straży Miejskiej w Koninie, na giełdzie obowiązuje regulamin przyjęty przez Radę Miasta. – Określa on gdzie można parkować, nawet jeśli nie ma znaków – powiedział Marek Tyrański.

  Więcej przeczytasz Życiu Konina

  tyuły z datą
  12 X 2007 - AMNESTIA CZY POWTÓRNE WYBORY? - Rzeź niewiniątek


  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)