Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

20 marca odbędzie się protest rolniczy. "Malbork będzie miastem przejezdnym" - uspokajają organizatorzy

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Poprzedni protest rolniczy w Malborku został zorganizowany w lutym br. Tym razem potrwa dłużej.
Poprzedni protest rolniczy w Malborku został zorganizowany w lutym br. Tym razem potrwa dłużej. Radosław Konczyński
Przed środowym protestem rolniczym w Malborku policja informuje, że większymi siłami będzie zabezpieczała miasto. Z kolei organizatorzy zapewniają, że Malbork będzie przejezdny. Rolnicy nie zamierzają całkowicie blokować dróg krajowych.

Rolniczy protest w Malborku. Policja w pełnej gotowości

Przypomnijmy, że protest rolników w Malborku, na drogach krajowych nr 22 i 55, odbędzie się w środę (20 marca) w godzinach 9-16.30. Trasa przejazdu maszyn rolniczych obejmuje ul. Wałową, al. Rodła, al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Chopina. Szczegóły na temat przebiegu zgromadzenia znajdziesz tutaj: Rolniczy protest w Malborku 20 marca.

- Policjanci apelują o wybranie alternatywnej trasy podróży. Ponadto zwracamy się do mieszkańców o uwzględnienie tych utrudnień przy planowaniu i realizacji codziennych obowiązków i potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatami o utrudnieniach z okolicznych powiatów, mając na uwadze planowaną podróż – poleca st. sierż. Martyna Orzeł, oficer prasowy KPP Malbork.

Policjanci zapewniają, że są w pełnej gotowości, aby zadbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Wszędzie, gdzie będzie to możliwe, będą kierować ruchem i wyznaczać objazdy.

Prosimy o stosowanie się do poleceń służb. Bardzo ważne jest, by pamiętać o „korytarzu życia”. Policjanci, ratownicy medyczni, strażacy i inne służby muszą mieć zapewnioną możliwość szybkiego dotarcia do miejsca, gdzie ktoś może potrzebować pomocy – przypomina st. sierż. Martyna Orzeł.

Komunikat organizatorów protestu rolniczego w Malborku

Organizatorzy przed środowym protestem wydali komunikat. Przede wszystkim uspokajają, że nie zamierzają ustawić maszyn w blokadzie w poprzek dróg krajowych (zwłaszcza DK 22), uniemożliwiając przejazd i paraliżując miasto.

- Ze względu na duże zainteresowanie protestem rolniczym mieszkańców Malborka jako organizatorzy chcieliśmy zapewnić, że Malbork będzie miastem przejezdnym – informuje Bartosz Nowak. - Nie mamy zamiaru blokować czterech pasów jezdni naraz. Zarówno w stronę Elbląga, jak i w stronę Tczewa będzie jeden pas ruchu udostępniony dla kierowców. Chcieliśmy również podkreślić, że jesteśmy tylko organizatorami protestu w Malborku. Za inne blokady odpowiadają inni organizatorzy.

Poprzedni protest w Malborku odbył się 20 lutego br. Na drogi wyjechało 165 traktorów, 2 ładowarki teleskopowe, 1 kombajn i 15 samochodów. W zgromadzeniu wzięło udział około 200 osób.

Przypomnijmy, że rolnicy protestują przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej i niekontrolowanemu importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy i państw spoza Unii Europejskiej.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto